Motorsport

Sutil nebo Gutiérrez, kdo půjde ven? Van der Garde si pojišťuje sedačku u týmu Sauber.

Bývalý pilot Caterhamu si shání nové angažmá pro sezonu 2015 a jak to tak vypadá, tak byl úspěšný. se snaží být za volantem Sauberu v roce 2015. Podle všeho jsou jednání mezi týmem a pilotem úspěšná.

Holandský specialista na Formule 1 Algemeen Dagblad se nachází v blízkosti zdroje, který tvrdí, že nějaká jednání už proběhla a ve většině případů proběhla úspěšně. Zdroje dokonce uvádějí, že van der Garde má závodní sedačku již jistou. Není tajemstvím, že za Holandským pilotem stojí bohatí sponzoři, na což mnohé týmy slyší. Nicméně Sauber se hájí tím, že je nespokojený s jedním z pilotů. Konkrétně se jedná o adriana Sutila, za kterého sponzoři neplatí a navíc neoslňuje svými výsledky. Je tedy pravděpodobné, že u týmu po sezoně skončí.

„Švýcarský privátní tým je v zoufalém stavu, nachází se ve finanční tísni, která je natolik velká, že někteří zaměstnanci neviděli výplatu již nějaký ten měsíc,“ uvedl Dagblad.

Sutil po závodu ve Spa se vyjádřil takto:

„Věřím že i příští rok budu závodit, protože mám smlouvu i na rok 2015.“

Mezitím si odbyl svůj překvapivý debut ve Formuli 1 i André Lotterer. V týmu Caterham ale není ani nyní jasné, kdo se objeví na trati v Monze. Měl by to však být opět Kamuj Kobajaši.

„Jako pilot,“ odpověděl novinářům japonský samuraj na dotaz, jak vidí svou pozici v nadcházejících závodech.

„Mamá určité pochopení pro to, co tým udělal. Stále spolu o této situaci diskutujeme, ale zatím není nic jisté. Rozhodnutí není v mých rukou,“ sdělil dále.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...