Novinky

První oficiální pohledy na Hyundai ix25

Sériové provedení modelu Hyundai ix25 představila automobilka Hyundai v Chengdu. Ke koupi bude prozatím jen v Asii. Otázkou je, zda Hyundai bude časem nový model nabízet i na ostatních kontinentech.

Hyundia ix25_

Model ix25 od automobilky Hyundai byl oficiálně představen. Již v minulosti, před oficiálním představením, byl nafocen zcela bez maskování, tudíž nás neměla automobilka jak zaujmout. Jak je patrné z rozměrů vozu, které jsou 4 270 mm na délku, 1 780 mm na šířku a 1 630 mm na výšku, se automobil v prodejní hierarchii zařadí pod ix35.

Automobilka už nyní pracuje na nové verzi ix35, která bude mít větší rozměry a tudíž pro menšího bratříčka zde zůstane jasně vyhrazené teritorium. Celý vůz stojí na platformě, kterou používá Kia Soul a jedná se tedy o opravdu jiný automobil než je právě ix35.

Pod kapotou budou k dostání dva benzínové motory o obsahu 1,6 a 2,0 litrů s manuální nebo automatickou převodovkou. K dispozici bude i pohon všech kol, což je vzhledem k množství prodávaných „rádoby“ SUV modelů příjemná zpráva. Podle dostupných informací se ix25 začne prodávat pouze v Asii, ale podle nás je nepravděpodobné, že by Korejci při stále větší expanzi nenabízeli tento model časem i na ostatních kontinentech.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...