Motorsport

Mattiacci chce do Ferrari zpátky Rosse Brawna

Ferrari se nedaří, respektive jeho novému šéfu Marco Mattiaccimu, a tak mu nezbývá než hledat nové alternativy. Jednou takovou je i znovuangažování bývalého šéfa Mercedesu Rosse Brawna.

bawn

Nový týmový šéf Ferrari Marco Mattiacci dal jasně najevo, že o služby 59letého Brawna stojí opravdu moc. Vyvrátil tak spekulace, které bagatelizovaly návštěvu Brita v Maranellu, za účelem nové dohody. A o návrat údajně stojí i samotný Brawn. Ten přitom minulý uzavřel své působení u Mercedesu a Formuli 1 už prý nechtěl na dlouhou dobu ani vidět. Mercedes dovedl takřka na vrchol a Mattiacci věří v jeho schopnosti i díky superúspěšné éře Michaela Schumachera, kdy u Ferrari působil jako technický ředitel. Mattiacci, který na začátku letošního roku nahradil Stefana Domenicaliho, prozradil CNN, že s Brawnem jednal již několikrát.

„Každý by chtěl mít Rosse nebo by si ho alespoň přál mít. Je to jedna z nejuznávanějších osobností v F1 s nejvyšší znalostí problematiky. Každý by s ním rád pracoval,“ sdělil šéf Ferrari.

Mattiacci byl požádán, aby na stupnici od jedné do deseti zhodnotil šance na zajištění Brawna pro rok 2015. Ten ale trval na tom svém, kdy tento druh nemá rád.

„Myslím, že musím pracovat s tím, co mám, a ne s tím, co bych mohl mít. Prozatím je technickým ředitelem James Allison a chci začít od tohoto bodu,“ dodal Mattiacci.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...