Novinky

Nová Mazda MX-5 nabízí romantiku pro dva, ale i sportovního ducha

Čtvrt století poté, co Mazda představila novodobý roadster Miata, japonská automobilka vyráží na trh se zcela novou čtvrtou generací modelu MX-5 s označením Miata Roadster. Do běžného provozu se dostane ke konci roku 2015.

Mazda MX-5_3

Už samotná váha s koncepcí vozu naznačují, že se nebude jednat o ledabylého čmeláčka na louce. MX-5 shodila 100 kg, což je váha přibližně srovnatelná jako u první generace, nicméně ta budoucí se může pochlubit vůbec nejníže položeným těžištěm. Ve výčtu měr nesmí chybět ani to, že nová MX-5 je o 105 mm kratší a celkově o 20 mm nižší. Přestože dámy rádi shazují přebytečný tuk na bocích, v tomto případě to neplatí, nově na těchto partiích přibylo 10 mm. Karoserie pak stojí na podvozku s o 15 mm kratším rozvorem.

Mazda nebyla příliš vstřícná ohledně uvolnění detailů o mechanických dílech. Víme pouze to, že potvrdila spojení se „speciálně vyladěnými benzínovými motory SKYACTIV-G s pohonem zadních kol SKYACTIV-Chassis.“  Předpokládá se ale, že nová Mazda MX-5 bude ve svých útrobách skrývat 2.0litrový čtyřválec. Budou ale oblasti, jako například Evropa, kde se bude startovat s motorem o objemu 1.5 litru. Zároveň je zřejmé, že motory budou připojeny na 6stupňovou manuální převodovku s pohonem zadních kol, s automatickou převodovkou bude pravděpodobně nabízena jen volitelně.

Co se týče samotného designu, Mazda vyjela ze starých kolejí. Cílem bylo vytvořit poutavé auto se špetkou sportovních dovedností a předdefinovat tak nový designérský jazyk automobilky. Zdá se, že mise byl splněna na jedničku. MX-5 je mnohem drzejší, najdete na ní méně oblinek a naopak více křivek a linií. Když navíc připočteme nízkou světlou výšku vozu, pak se vzhledově dostáváme spíše k BMW Z4. Mazda zatím nezveřejnila ani datum, kdy a zda se představí i se stahovací střechou.

V interiéru samozřejmě najdeme spoustu technologických vychytávek, které Mazda přebrala od jiných modelů. Příkladem může být informační obrazovka ve stylu „plovoucího“ tabletu umístěného uprostřed středové konzoly. Tu obklopují měkčené plasty, což se pozitivně odrazilo na vnímání kvality zpracování interiéru.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...