Motorsport

Michael Schumacher opustil nemocnici v Lausanne, zotavovat se bude doma

Sedminásobný mistr světa Formule 1 se po dlouhých 254 dnech v nemocnici uchýlil k léčení v domácím prostředí. Odborníci se však shodují: Michael Schumacher takový, jakého jsme znali již neexistuje.

schumi

Po dlouhých týdnech propastného mlčení vyslala Schumacherova manažerka Sabine Kehmová do světa konečně pár pozitivních zpráv. Bývalý šampión se po 254 dnech strávených na nemocničním lůžku vrací domů, kde bude jeho další léčba pokračovat.

„Michael udělal obrovský pokrok, ale i nadále jej čeká dlouhá a náročná cesta,“ uvedla Kehmová.

Jen pro připomenutí. Michael Schumacher se zranil při lyžařské nehodě ve Francii v prosinci loňského roku. Utrpěl vážné zranění hlavy, díky čemuž podstoupil dvě operace mozku, po kterých musel být uveden do umělého spánku, aby se snížil otok. Jenže v tomto stavu vydržel déle, než by bylo potřeba. Poté, co skončila práce lékařů v Grenoblu, byl převezen do nemocnice v Lausanne, kde strávil dalších 6 měsíců.

Nyní si jej ale bere na svá bedra jeho manželka, která pro něho nechala zřídit „domácí pohotovost.“ Dům leží u Ženevského jezera zhruba 40 kilometrů od nemocnice v Lausanne. Ve vyjádření Kehmové ovšem chybí jeden podstatný údaj. Nikdo, kromě ošetřujících lékařů, totiž netuší, v jakém stavu Michael vůbec je.

„Žádáme, aby soukromí Michaelovi rodina bylo i nadále respektováno. Chceme, aby nedocházelo ke spekulacím o jeho zdravotním stavu,“ dodala na to konto manažerka.

Zároveň bylo minulý měsíc bylo zjištěno, že muž, který byl zatčen pro podezření z úniku lékařských záznamů Michaela Schumachera, byl nalezen oběšený ve své cele. Muž nebyl jmenován, nicméně ví se, že byl manažerem švýcarské letecké záchranné firmy Rega, která se podílela na převozu Schumachera z Grenoblu ve Francii, do Lausanne. Lékařské záznamy Schumachera byly údajně ukradeny a nabízeny k prodeji do několika novin.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...