Novinky

Nástupce SLS je tu. Mercedes Benz AMG GT. Lehčí, menší a rychlejší

Dlouho očekávaný model od Mercedesu se včera dočkal své premiéry. Mercedes Benz AMG GT navazuje na svého předchůdce SLS. Novinka je však lehčí, menší a samozřejmě rychlejší. To vše za cenu okolo tří milionu korun.

Mercedes AMG GT_16

Mercedes Benz AMG  GT je tu. Navazuje na model SLS AMG. Novinkou je především čtyřlitrový osmiválec twin-turbo. Jedná se o první motor, který má uložená turbodmychadla mezi jednotlivé řady válců. Výsledkem je 462 koní a 600 Nm posílaných na zadní kola. V případě silnější varianty S se jedná o 510 koní a 650 Nm. Ovšem výkon je pouze jednou z prvních věcí, kterou se obě varianty liší. Silnější varianta, která je v názvu doplněná o písmenko S, dostala agresivnější nárazníky, černě lakované koncovky výfuku a jiná, litá, kola. Pokud by vám například standardní devatenáctipalcové pneumatiky nestačily, pak můžete sáhnout po variantě číslo dvě. Jedná se o pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2, které patří pod příplatkovou výbavu v rámci pakeut AMG Dynamic Plus. Nechybí ani možnost sáhnout po karbonovo-keramickým brzdových kotoučích, které mají průměr 460 mm vzadu a 402 mm vpředu.

Rozměrově je Mercedes AMG GT o 92 mm kratší než model SLS. Celkové rozměry činí 4 546 mm na délku, 1 939 na šířku a 1 289 na výšku, což je o 27 mm více než u SLS. Hmotnost vozu se zastavila na 1 540 kilogramech v případě slabší verze. K silnější si musíte připočíst ještě třicet kilogramů více. Rozložení hmotnosti je 47:53 což bylo dosáhnuto především díky uložení převodovky v zadní části vozu.

Pokud dáme dohromady relativně nízkou hmotnost, vysoký výkon, automatickou převodovku a plynový pedál zašlápnutý až k podlaze, pak je otázkou pouhých čtyř sekund, než se rozjedete na sto kilometrovou rychlost. Silnější varianta je ještě o 0,2 sekundy rychlejší. Průměrná spotřeba by měla být 9,4 l/100 km.

Snaha Mercedesu byla jasná. Udělat automobil pro opravdové nadšence. Budiž důkazem i zamítnutá varianta vzhůru výklopných dveří, které by zvyšovaly těžiště. V budoucnosti se určitě dočkáme ještě silnější varianty. Minimálně verze Black Series určitě dorazí. Slabší varianta půjde do prodeje až na jaře 2015, ale GT S si můžete objednat již příští měsíc. Cena by měla být okolo tří milionu korun.


Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...